Ahogándome komt van het werkwoord ahogarse, wat 'verdrinken' betekent. Het is een krachtig en emotioneel woord dat je niet elke dag in liedjes hoort.
In dit lied gebruikt Shakira het metaforisch om haar intense verdriet en wanhoop uit te drukken. Ze zingt: "Estoy aquí queriéndote, ahogándome entre fotos y cuadernos" (Ik ben hier van je houdend, verdrinkend tussen foto's en notitieboekjes). Dit creëert een levendig beeld van overweldigd zijn door herinneringen en emoties, alsof ze erin verdrinkt.
In "Estoy Aquí" zingt Shakira over de nasleep van een verloren liefde. Ze weet dat haar geliefde niet meer terugkomt: "Ya sé que no vendrás" [Ik weet al dat je niet zult komen] en "Sé que no regresarás" [Ik weet dat je niet zult terugkeren]. Ze heeft spijt dat ze hem heeft laten gaan, "Sé que te dejé escapar" [Ik weet dat ik je liet ontsnappen], en voelt zich verloren zonder hem.
Ze is volledig in de war en geobsedeerd door het verleden, "Ahogándome entre fotos y cuadernos, entre cosas y recuerdos" [Verdrinkend tussen foto's en notitieboekjes, tussen dingen en herinneringen]. Ze is zo van streek dat ze zegt dat ze gek wordt: "Estoy enloqueciéndome" [Ik word gek]. Ondanks alles blijft ze hopen en wacht ze op hem, "Sabes que sigo esperándote" [Je weet dat ik nog steeds op je wacht]. Het is een lied over intense spijt en de onmogelijkheid om verder te gaan na een grote liefde.