Comerá komt van het werkwoord comer, wat 'eten' betekent. Hoewel het een alledaags woord is, wordt het hier op een interessante en metaforische manier gebruikt.
In de tekst zingt Enrique Iglesias: "El dolor me comerá" (De pijn zal me opeten). Dit creëert een krachtig beeld van hoe de pijn hem volledig verteert en overweldigt, wat de diepte van zijn verdriet en wanhoop benadrukt. Het is een expressieve manier om te zeggen dat de pijn hem consumeert.
In “Si Tú Te Vas” zingt de Spaanse artiest Enrique Iglesias over de angst dat iemand van wie hij houdt vertrekt. De titel betekent “Als jij weggaat”, en die zin keert steeds terug als een dreigende gedachte. Hij zegt: “Te llevarás mi corazón” [Je neemt mijn hart mee] en “yo sin ti ya no sé por dónde ir” [zonder jou weet ik niet meer welke kant ik op moet]. Dat is heerlijk direct: zonder deze persoon voelt zelfs de weg vooruit onduidelijk.
De tekst wordt steeds dramatischer. “Mis lágrimas hacen un mar” [Mijn tranen maken een zee] is een groot beeld, waarna hij zegt dat hij daarin blijft zwemmen terwijl hij wacht op haar terugkomst. Tegelijk stelt hij zich het einde al voor: “Me da miedo pensar que algún día llegará” [Ik ben bang om te denken dat die dag ooit komt]. Als zij echt vertrekt, verwacht hij zoveel pijn dat hij niet langer zonder haar kan leven en denkt hij nooit iemand zoals haar te vinden. De herhaling van “Si tú te vas” [Als jij weggaat] laat die ene angst maar rondjes blijven draaien in zijn hoofd.