Turista betekent 'toerist'. Het is een direct en herkenbaar woord, maar in de context van dit nummer krijgt het een diepere, metaforische betekenis.
Bad Bunny gebruikt het om te beschrijven hoe iemand oppervlakkig in zijn leven was, alleen het 'beste' zag en niet de diepere pijn of strijd. De persoon was als een toerist die alleen de mooie bezienswaardigheden bezoekt, zonder echt de cultuur of de problemen van de plek te begrijpen. Dit maakt het een intrigerend woord dat de kern van de emotionele boodschap van het nummer raakt.
Dit nummer draait om een liefde die nooit voor altijd bedoeld was, en Bad Bunny vindt er een mooi beeld voor: een toerist. Hij zingt "En mi vida fuiste turista" (In mijn leven was je een toerist), en bedoelt daarmee dat ze gewoon langskwam. Ze zag alleen de mooie kant, de hoogtepunten, zoals een prachtige zonsondergang of een dansje. Hij geeft het toe: "Tú sólo viste lo mejor de mí, y no lo que yo sufría" (Jij zag alleen het beste van mij, en niet waar ik onder leed).
Boos is hij er niet om. Hij zegt zelfs dat het niet haar taak was om zijn oude wonden te helen. In plaats daarvan legt hij uit dat hij zijn gevoelens al lang verbergt, want "Tengo miedo que me hagan más daño" (Ik ben bang dat ze me nog meer pijn doen). Het nummer klinkt ontspannen en aanvaardend. Hij zegt eigenlijk: als er meer tussen ons groeit, mooi zo. Zo niet, dan is dat ook prima. Voor nu genieten we van het moment, want de nacht is mooi, al voegt hij er meteen aan toe: "Pero no tanto como tú" (Maar niet zo mooi als jij).