Armageddon is een krachtig woord dat verwijst naar een catastrofale en beslissende strijd, vaak geassocieerd met het einde van de wereld of een totale vernietiging.
In de context van het lied gebruikt Michael Jackson "Armageddon of the brain" om de intense mentale en emotionele strijd te beschrijven die hij ervaart. Het symboliseert een innerlijke chaos en wanhoop, wat het een zeer memorabel en pakkend woord maakt in deze song.
In "Stranger In Moscow" neemt Michael Jackson ons mee naar een donkere en eenzame plek. Hij zingt over "wandering in the rain" [dwalend in de regen] met een "mask of life, feeling insane" [masker van het leven, me gek voelend]. Het voelt alsof hij van zijn voetstuk is gevallen, want "sunny days seem far away" [zonnige dagen lijken ver weg].
De tekst schetst een beeld van isolatie en paranoia, met verwijzingen naar de "Kremlin's shadow belittling me" [schaduw van het Kremlin die me kleineert] en "Stalin's tomb won't let me be" [Stalins tombe laat me niet met rust]. Hij vraagt zich af: "How does it feel when you're alone and you're cold inside?" [Hoe voelt het als je alleen bent en vanbinnen koud?] Het is een krachtig nummer over je verloren voelen, zelfs te midden van roem, en verlangen naar rust: "Take my name and just let me be" [Neem mijn naam en laat me gewoon met rust].