«Млію» er et interessant verb som betyr å «svime hen» eller «bli svak av følelser». Det kan også oversettes som å «lengte intenst» eller «smelte» av noe.
I denne sangen bruker Океан Ельзи ordet for å uttrykke en overveldende følelse av lengsel og forelskelse. Linjen «Я так млію за тобою» (Jeg svimer sånn hen etter deg) formidler en dyp og nesten fysisk reaksjon på kjærligheten, noe som gjør det til et veldig uttrykksfullt og minneverdig ord.
«Я так хочу...» betyr «Jeg vil så gjerne...» eller «Jeg lengter sånn...», og sangen lever virkelig opp til tittelen. Fortelleren lengter intenst etter en bestemt person: «Я так млію за тобою» [Jeg lengter sånn etter deg]. Ordet «млію» er sterkere enn et nøytralt «savner»; det antyder at man nesten blir helt svak av lengsel. Han trenger ikke engang å snakke for å vise det, fordi han bare følger blikket hennes. Savnet sammenlignes med en fugl i bur som lengter etter frihet: «Так сумую за тобою, як за волею в клітці птах» [Jeg savner deg slik en fugl i bur lengter etter frihet]. Det er et stort bilde, og teksten er ikke redd for å være litt voldsom.
I refrenget blir ønsket enda mer grunnleggende: «Я так хочу до тебе, як до матері немовля» [Jeg vil så gjerne til deg, slik et spedbarn vil til moren sin], og «як до неба ота земля» [slik jorden lengter mot himmelen]. Han lover å gi fra seg alle ønsker og alt han har, bare han kan si navnet hennes hver morgen. Samtidig finnes det usikkerhet: Han venter hele natten på et tegn, mens et lys brenner, og håper at den han kaller «мила» [kjære] skal svare «так» [ja]. Sangen blir derfor både en lidenskapelig kjærlighetserklæring og en spent venting på å få vite om følelsene er gjengjeldt.