Embrujo betekent 'betovering' of 'bezwering'. Het is een intrigerend woord dat een gevoel van mysterie en magie oproept, en het is niet iets wat je elke dag hoort in liedjes.
In de context van
Juanes' "La Camisa Negra" is een super pakkend nummer, maar de tekst is eigenlijk best verdrietig! Het gaat over een man die helemaal kapot is van liefdesverdriet. Hij zegt dat hij een zwart overhemd draagt, niet omdat hij arm of lelijk is, maar omdat hij zo graag verliefd wilde zijn ("No por pobre y feo, pero por antojado"). Nu is zijn liefde in rouw en voelt hij een diepe pijn in zijn ziel, allemaal door de betovering van zijn ex ("Hoy mi amor está de luto, hoy tengo en el alma una pena, y es por culpa de tu embrujo").
Het zwarte overhemd staat symbool voor zijn rouw en zijn ziel die zwart is van verdriet ("Porque negra tengo el alma"). Hij heeft door haar de rust verloren en bijna alles kwijtgeraakt, zelfs zijn bed ("Yo por ti perdí la calma y casi pierdo hasta mi cama"). Hij zegt zelfs dat hij onder zijn zwarte overhemd een lijk heeft ("Y debajo tengo el difunto"), wat een behoorlijk heftige manier is om te zeggen hoe dood hij zich vanbinnen voelt. Hij realiseert zich dat haar liefde hem niet meer interesseert, en wat eerst heerlijk was, smaakt nu naar niets ("Lo que ayer me supo a gloria, hoy me sabe a pura"). Het is echt een nummer over de nasleep van een gebroken hart, vol bitterheid en het gevoel bedrogen te zijn door een leugen ("Y fue pura todita tu mentira").