Refell er et interessant ord fordi det er en uvanlig form av verbet "to fall". Det betyr å falle igjen, eller å falle tilbake i en tilstand.
I sangen bruker Enrique Iglesias det for å uttrykke at han har falt tilbake i en tilstand av sorg og fortvilelse etter bruddet. Han synger "everyone can see that I refell", noe som understreker hvor tydelig hans smerte er for omverdenen. Det er et ord som fanger følelsen av å være fanget i en nedadgående spiral.
Har du noen gang lurt på om eksen din fortsatt tenker på deg? I Enrique Iglesias' «Somebody’s Me» får vi et ærlig innblikk i tankene til en som definitivt gjør det! Han spør rett ut: «Do you remember me? Like I remember you?» [Husker du meg? Slik jeg husker deg?] og lurer på om den andre bruker livet sitt på å tenke tilbake på tiden de hadde sammen, akkurat som han selv gjør.
Denne sangen handler om den intense smerten ved å være alene etter et brudd, og følelsen av å gå gjennom et sant helvete når man tenker på eksen med noen andre. Han synger «I walk the streets alone, I hate being on my own» [Jeg går alene i gatene, jeg hater å være alene] og gjentar et desperat håp om at den andre en dag vil innse at den «Somebody» [noen] som vil ha, trenger og drømmer om dem hver natt, er ham: «That Somebody’s Me». Det er en ganske sår og gjenkjennelig følelse, ikke sant?