Écumes betekent 'schuim', vaak verwijzend naar het schuim op de golven van de zee. Het is een poëtisch woord dat je niet elke dag tegenkomt in liedjes.
In de context van het lied, waar S.O.S.-berichten in flessen worden gegooid en door de golven worden meegevoerd, symboliseert het schuim de vluchtige maar mooie sporen die deze noodkreten achterlaten. Het geeft een diepere, bijna melancholische betekenis aan de strijd en hoop die in de liedtekst worden uitgedrukt.
Dit nummer van ZAZ is echt een emotionele reis over je eenzaam voelen en hulp zoeken, zelfs als dat moeilijk is. Ze zingt over het gevoel alsof je "bouteilles vides et puis espère / Qu'on pourra lire à travers / S.O.S. Écrit avec de l'air" [lege flessen in zee gooit en dan hoopt / dat men erdoorheen kan lezen / S.O.S. Geschreven met lucht]. Dat beeld van een S.O.S. geschreven met lucht is zo krachtig – het laat zien hoe onzichtbaar en vluchtig die roep om hulp kan zijn.
Het nummer gaat verder met de worsteling om je uit te drukken als je omringd bent door mensen, maar je toch alleen voelt. "Difficile d'appeler au secours / Quand tant de drames nous oppressent" [Moeilijk om om hulp te roepen / Wanneer zoveel drama's ons onderdrukken]. Het is alsof alle kleine en grote problemen de stem verstikken. Maar ondanks alles blijft er hoop, want ze zingt ook over het verzamelen van de scherven en het opnieuw samenvoegen, en dat "Tout était clair comme de l'eau" [Alles was helder als water]. Het is een lied over het verleden accepteren en vooruitkijken naar een betere toekomst.