Desacreditei kommer fra verbet desacreditar, som betyr å miste troen på eller tvile på noe eller noen. Det er et sterkt ord som uttrykker en dyp følelse av skuffelse eller resignasjon.
I sangen synger Marisa Monte: "Até desacreditei de mim" (Jeg mistet til og med troen på meg selv). Dette viser hvor lavt hun var før hun møtte den nye kjærligheten, noe som gjør ordet både dramatisk og relaterbart.
Denne sangen er så fin! Marisa Monte synger om den fantastiske følelsen av å finne kjærligheten når du minst venter det. Hun starter med å uttrykke hvor glad hun er for å ha funnet denne personen: "Ainda bem / Que agora encontrei você" [Så bra / At jeg nå fant deg]. Det er tydelig at hun føler seg utrolig heldig, nesten som om hun ikke vet hva hun har gjort for å fortjene det. Før denne personen kom inn i livet hennes, var hun vant til å være alene, og hjertet hennes var nesten "pensjonert" fra kjærligheten, uten illusjoner og litt skadet.
Men så kom denne spesielle personen og forandret alt! Nå er det denne personen som gjør henne lykkelig og får henne til å synge. Det er en sånn herlig følelse av at alt snudde til det bedre, og at kjærligheten kom for å bli: "Você veio pra ficar" [Du kom for å bli]. Det er en nydelig sang om å finne glede og lykke igjen etter en periode med ensomhet.