Goumin er et slanguttrykk fra Elfenbenskysten som betyr «kjærlighetssorg» eller «hjertebrudd». Det er et fargerikt og uttrykksfullt ord som ikke er vanlig i standard fransk, noe som gjør det interessant og unikt.
I sangen brukes det for å beskrive smerten og frustrasjonen som oppstår i et komplisert kjærlighetsforhold, spesielt når noen leker med følelser. Det gir et innblikk i en spesifikk kulturell nyanse av kjærlighetssorg.
I "Simba" kommer Dr. Yaro inn som en prins, akkurat som Simba fra Løvenes Konge, og han er klar til å ta styringen! Han synger "J'arrive en Prince / Comme Simba / J'ai le dernier mot" [Jeg kommer som en prins / Som Simba / Jeg har siste ordet], noe som viser at han er selvsikker og vet hva han vil.
Sangen handler også om en jente som er helt betatt av ham. Han advarer henne med linjer som "La petite est matrixée / J'te préviens, comme ça tu sais" [Den lille er forhekset / Jeg advarer deg, sånn at du vet]. Det virker som om hun er litt for ivrig, og han er klar over det. Han sier også "Ma belle / Tu m'as rendu mabé" [Min vakre / Du har gjort meg gal], som kan bety at hun har snudd livet hans på hodet på en god måte. Det er en morsom og energisk låt om å være selvsikker og tiltrekke seg oppmerksomhet!