Overdosed betekent letterlijk 'een overdosis genomen'. Het is een krachtig woord dat je niet vaak in alledaagse gesprekken hoort, en al helemaal niet in de context van liefde.
In dit nummer gebruikt Charlie Puth het metaforisch om de intensiteit van zijn gevoelens te beschrijven. Hij zingt: "I overdosed, should've known your love was a game." Hiermee bedoelt hij dat hij zo overweldigd was door de liefde van de ander, dat het voelde als een overdosis, met alle negatieve gevolgen van dien. Het is een dramatische manier om te zeggen dat hij te veel heeft gegeven en erdoor gekwetst is.
In "We Don't Talk Anymore" zingen Charlie Puth en Selena Gomez over de pijnlijke nasleep van een relatiebreuk. Het lied beschrijft het gevoel van verlies en de moeilijkheid om verder te gaan wanneer je ex dat wel lijkt te doen.
De tekst "We don't talk anymore, like we used to do" [We praten niet meer, zoals we vroeger deden] drukt de afstand uit die is ontstaan. De zanger hoort dat zijn ex iemand anders heeft gevonden, en hij worstelt met de vraag "Why I can't move on, just the way you did so easily" [Waarom ik niet verder kan gaan, net zoals jij zo makkelijk deed]. Het is een herkenbaar gevoel van jaloezie en verdriet, vooral wanneer hij zingt "Don't wanna know what kind of dress you're wearing tonight, if he's holding onto you so tight the way I did before" [Ik wil niet weten wat voor jurk je vanavond draagt, of hij je zo stevig vasthoudt zoals ik vroeger deed]. Het is duidelijk dat de herinneringen nog vers zijn en het moeilijk is om de ander los te laten.