Obsesión betekent 'obsessie'. Het is het centrale thema van het lied en beschrijft een intense, bijna ongezonde fixatie op iemand.
In de context van het lied zingt de artiest over zijn diepe verliefdheid die verandert in een obsessie, waarbij hij de grenzen van de liefde overschrijdt. Het is een krachtig woord dat de emotionele intensiteit van het nummer perfect weergeeft.
In “Obsesion” van Aventura, met Judy Santos, raakt een man zo geobsedeerd door een vrouw dat hij om vijf uur ’s ochtends nog wakker ligt: “Son las cinco de la mañana / Y yo no he dormido nada” [Het is vijf uur ’s ochtends en ik heb helemaal niet geslapen]. Hij noemt haar schoonheid, wil haar voor zichzelf en beweert dat haar vriend niet goed genoeg is. Dat klinkt niet als een gezonde liefdesverklaring, en precies daar grijpt de andere stem in: “No, no es amor / Lo que tú sientes / Se llama obsesión” [Nee, het is geen liefde wat je voelt; het heet obsessie]. De man blijft ondertussen volhouden dat hij haar zal veroveren. Zijn aanpak wordt steeds opdringeriger: hij zoekt haar op bij haar school, probeert via een vriendin haar telefoonnummer te krijgen en belt haar zelfs wanneer zij zegt: “No me enganches por favor” [Val me alsjeblieft niet lastig].
De tekst is tegelijk verleidelijk, grappig en behoorlijk ongemakkelijk. De man vertelt dat hij in een Lexus langs haar school reed, een duur ogende auto die hij gebruikt om indruk te maken. Wanneer hij haar telefoonnummer niet krijgt, charmeert hij haar vriendin met een paar mooie woorden. Later zegt hij dat hij naar een psychiater is gegaan omdat hij geen vrienden meer heeft die naar zijn gepraat over haar willen luisteren. Zijn grote romantische plannen, zoals “Hagamos mil locuras” [Laten we duizend gekke dingen doen], klinken daardoor eerder als een waarschuwing dan als een droom. Het steeds terugkerende “No es amor, es una obsesión” [Het is geen liefde, het is een obsessie] geeft het lied zijn scherpe kern: verlangen kan iemand ertoe brengen controle, grenzen en het duidelijke “nee” van de ander uit het oog te verliezen.