Graceful betekent 'gracieus' of 'elegant'. Het is een woord dat schoonheid en vloeiende beweging uitdrukt, en het wordt niet zo vaak in popliedjes gebruikt.
In dit nummer gebruikt Alex Warren het om te beschrijven hoe de persoon die hij mist, 'graceful and casually' (gracieus en nonchalant) in zijn leven verscheen. Het geeft een gevoel van moeiteloze perfectie aan de manier waarop deze persoon hem beïnvloedde.
In "On My Mind" neemt Alex Warren, samen met ROSÉ, ons mee in de warboel van gedachten die je hebt over iemand die je probeert te vergeten. Het liedje begint met een geheimzinnige sfeer: "Hidden underneath the floor / In the attic of my dreams, there's somebody I adore" [Verborgen onder de vloer / Op de zolder van mijn dromen, is er iemand die ik aanbid]. Je voelt meteen dat er iets dieps speelt, iets wat hij verborgen houdt, zelfs voor zichzelf.
Hij probeert zichzelf en anderen ervan te overtuigen dat hij niet aan die persoon denkt, "I could smile, I could lie / Say, I never think about you at all, most of the time" [Ik zou kunnen glimlachen, ik zou kunnen liegen / Zeggen, ik denk helemaal niet aan je, meestal]. Maar de waarheid komt steeds naar boven, vooral als de wereld om hem heen verandert: "Maybe it's the way the clouds are painted / A perfect shade of yellow / All across the sky" [Misschien is het de manier waarop de wolken zijn geschilderd / Een perfecte gele tint / Over de hele lucht]. Het is een liedje over hoe iemand, ondanks alles, toch steeds weer in je gedachten opduikt. Het is een herkenbaar gevoel, toch?