Sensuuri betyr 'sensur'. Det er et interessant ord fordi det ikke er et typisk ord man forventer å høre i en kjærlighetssang.
I denne sangen brukes det i setningen "Et sä tuijotat liikaa lauseista sensuuri puuttuu" (At du stirrer for mye, sensuren mangler fra setningene). Dette skaper et bilde av at personen er så fengslende at ordene ikke strekker til, eller at det ikke er behov for å sensurere følelsene som blir uttrykt, noe som gjør det til et unikt og tankevekkende valg.
Har du noen gang møtt noen som er så full av liv at de snur opp ned på hele verden din? Det er akkurat det Samu Haber synger om i «Sä» (som betyr «Du» på finsk). Han beskriver en person som er så unik og uforutsigbar at det nesten er vanskelig å tro de er ekte.
Denne personen er litt av et syn! De tuijotat liikaa [stirrer for mye], sier ting uten filter, og er så energiske at de til og med får skyene til å forsvinne når de ler. De er så levende at når de kaadut naurat päälle et, 'Varokaa' [faller og ler og sier 'Se opp!'], får det fortelleren til å føle seg fri til å leve fullt ut, uten dumme grenser. Det er en hyllest til de som tør å være seg selv, selv om de er litt «hullu ihana» [gal og herlig]!