Smeker betekent letterlijk 'aaien' of 'strelen'. Het is een interessant woord omdat het een zachte, bijna liefdevolle actie beschrijft.
In de context van dit nummer, dat over het computerspel DotA gaat, wordt het echter op een speelse en ironische manier gebruikt. De tekst "Å pushar på å smeker / Med motståndet vi leker" (En we pushen en strelen / Met de tegenstander spelen we) verwijst naar het behendig en gemakkelijk verslaan van tegenstanders in het spel, bijna alsof ze hen 'aaien' met hun overwinningen. Het geeft een leuke draai aan een alledaags woord!
Basshunter's 'DotA' is een heerlijk eerbetoon aan het populaire computerspel Defense of the Ancients, beter bekend als DotA. Het nummer dompelt je onder in de wereld van gamers die urenlang in de 'venten' (voicechat) zitten en het spel spelen.
De tekst is rechttoe rechtaan en beschrijft precies wat de gamers doen: 'Vi sitter här i venten och spelar lite DotA' [We zitten hier in de voicechat en spelen wat DotA]. Ze zijn helemaal gefocust op het spel, 'Å pushar på å smeker' [En pushen en strelen] en 'Med motståndet vi leker' [Met de tegenstander spelen we]. Het gaat allemaal om de overwinning, waarbij ze 'springer runt å creepar' [rondrennen en creepen] en de tegenstander 'sleepar' [in slaap sussen]. Het is een vrolijke en energieke blik op de gamecultuur, perfect voor iedereen die van gamen houdt of er meer over wil leren!