A fost spulberată de un foc de armă
Am auzit un țipăt, l-am văzut căzând, nimeni n-a plâns
Adu-l înapoi, lasă-l să trăiască, nu-l lăsa să moară
De ce nu putem face ce e bine
Căci toți trăim sub același soare
Toți umblăm sub aceeași lună, da
Atunci de ce, de ce nu putem trăi ca unul?
Umbrele pălind una câte una
Privim mielul cum se așază pentru sacrificiu
Cum au plâns, cum au sângerat, cum au murit
De ce nu putem opri lupta
Căci toți trăim sub același soare
Toți umblăm sub aceeași lună, da
Atunci de ce, de ce nu putem trăi ca unul?
Uneori cred că înnebunesc
Pierdem tot ce-am avut și nimănui nu pare să-i pese, da
Dar în inima mea, nimic nu se schimbă
Trebuie să rearanjăm și să aducem lumii noastre iubire, da
Dacă există un rai deasupra
Sigur ne-ar prinde bine niște iubire
Căci toți trăim sub același cer
Toți ne uităm la aceleași stele, da
Atunci de ce, de ce nu putem trăi ca unul?
Căci toți trăim sub același soare
Toți admirăm aceleași stele, da
Atunci de ce, spune-mi de ce