Mi-ai frânt inima Sâmbătă
Cred că peste noapte sentimentele tale s-au schimbat
Și am plâns atât de mult că aproape am leșinat
Ca să-ți arăt exact cât de mult doare
Mi-aș dori să am un pistol sau cuvinte
Dacă s-a pierdut ceva în comunicare
Nu ești bilingv, dar ar trebui să știi
Adio înseamnă că mă pierzi pentru totdeauna
Nu poți s-o numești iubire, apoi s-o închei
Nu poți să mă faci praf, apoi să stai la taclale
Ai uitat că tu ești cel care a spus adio?
Deci n-ai dreptul să fii tu cel care plânge
Nu poți să ai și tortul și să-l mănânci
Plecând, înseamnă că ai ales adio
Sentimentul e atât de specific
Îmi vine să-ți trag un pumn din două în două minute
Îți plăcea fundul meu, acum, iubitule, n-o să-l mai vezi deloc
Hai să-i dăm doar trei săptămâni, amice
O să te trezești din coma ta, scumpule
Și atunci o să stai la ușa mea cu niște flori banale în mână
Scuză-mi expresia, dar ție, pa-pa
Adio înseamnă că mă pierzi pentru totdeauna
Nu poți s-o numești iubire, apoi s-o închei
Nu poți să mă faci praf, apoi să stai la taclale
Ai uitat că tu ești cel care a spus adio?
Deci n-ai dreptul să fii tu cel care plânge
Nu poți să ai și tortul și să-l mănânci
Plecând, înseamnă că ai ales adio
R*hat, tu când ai ajuns aici?
Adio înseamnă că mă pierzi pentru totdeauna
Nu poți s-o numești iubire, apoi s-o închei
Nu poți să mă faci praf, apoi să stai la taclale
Ai uitat că tu ești cel care a spus adio?
Deci n-ai dreptul să fii tu cel care plânge
Nu poți să ai și tortul și să-l mănânci
Plecând, înseamnă că ai ales adio