Eu, tocmai m-am trezit dintr-un vis
În care tu și eu trebuia să ne luăm rămas bun
Și nu știu ce înseamnă totul
Dar fiindcă am supraviețuit, am realizat
Oriunde te duci, acolo te voi urma
Nimănui nu-i e promisă ziua de mâine
Așa că o să te iubesc în fiecare noapte de parcă-i ultima
Aș vrea să fiu lângă tine
Dacă petrecerea s-ar termina
Și timpul nostru pe Pământ s-ar fi scurs
Aș vrea să te țin în brațe doar o vreme
Și să mor cu zâmbetul pe buze
Aș vrea să fiu lângă tine
Pierdută în cuvintele pe care le urlăm
Nici măcar nu mai vreau să fac asta
Căci știi deja ce însemni pentru mine
Și iubirea noastră e singura pentru care merită să luptăm
Oriunde te duci, acolo te voi urma
Nimănui nu-i e promisă ziua de mâine
Așa că o să te iubesc în fiecare noapte de parcă-i ultima
Aș vrea să fiu lângă tine
Dacă petrecerea s-ar termina
Și timpul nostru pe Pământ s-ar fi scurs
Aș vrea să te țin în brațe doar o vreme
Și să mor cu zâmbetul pe buze
Aș vrea să fiu lângă tine
Aș vrea să fiu lângă tine
Dacă petrecerea s-ar termina
Și timpul nostru pe Pământ s-ar fi scurs
Aș vrea să te țin în brațe doar o vreme
Și să mor cu zâmbetul pe buze
Aș vrea să fiu lângă tine
Aș vrea să fiu lângă tine
Aș vrea să fiu lângă tine