Rănile ar trebui să devină cicatrici
Dar în schimb sunt crăpată
Ce n-aș da să fiu cu tine
Ce-ar fi dacă nu-ți mai pot vedea lumina?
Fiindcă am stat prea mult în întuneric
Fără rușine cerșind să cred, dar mă simt
Mă trezesc într-o nouă zi
Visarea e o dulce scăpare
Sunt din nou la limită acum
N-am avut niciodată mai multă nevoie de tine
Privind în golul pe care nu-l pot
N-am vrut să visez că te-aș putea pierde
Ce-ar fi dacă nu-ți mai pot vedea lumina?
Fiindcă am stat prea mult în întuneric
Fără rușine cerșind să cred, dar mă simt
E cineva acolo? Ai renunțat la noi?
Nu vreau să mă închid, dar am pierdut atât de mult
Nu-ți mai pot vedea lumina
Fiindcă am stat prea mult în întuneric
Fără rușine cerșind să cred, dar mă simt