Stăteam afară, așteptându-te, dar acum tu tre' să mă aștepți pe mine
Stăteam afară, rugându-mă pentru tine, de-aia prietenii mei se roagă pentru mine
Chiar și-n cea mai proastă zi a mea
Niciodată nu te-am tratat în felul egoist în care tu m-ai tratat pe mine
Chiar și-n cea mai cruntă durere a mea
Niciodată nu te-am târât după mine ca să-mi porți rușinea pe gratis
Nu vrei să știi tot ce-am făcut
Ți-am băut otrava de pe buze
Am încasat lama aia în coaste
Mi-ai luat pofta de viață
Așa că sper să știi c-o să te vreau înapoi niciodată
M-ai băgat într-un mormânt de piatră, dar acum mă face doar să râd
Mi-am petrecut vara îndrăgostit, apoi m-am dus și-am primit papucii
Deci am făcut totul, la naiba, pentru ce?
N-o să-mi placă să stau cu gașca ta de actori egoiști
N-o să-mi placă să sărut gura ta cu fum de țigară pe respirație
Acum, uitându-mă înapoi, nu știu de ce m-am agitat atâta că te pierd din viața mea
Acum, uitându-mă înapoi, îmi pare rău că n-am ascultat prietenii care-mi spuneau că pot găsi un tip mult mai bun
Nu vreau să știu ce-ai făcut tu
Cu toate fetele cu care m-ai înlocuit
Gura ta beată toată doar pe buzele ei
Bănuiesc c-am fost doar experimentul tău
Așa că sper să știi c-o să te vreau înapoi niciodată
M-ai băgat într-un mormânt de piatră, dar acum mă face doar să râd
Mi-am petrecut vara îndrăgostit, apoi m-am dus și-am primit papucii
Deci am făcut totul, la naiba, pentru ce?
M-am întors în orașul tău natal
Tre' să-ți rezolvi problemele cu altcineva, frate
Așa că sper să știi c-o să te vreau înapoi niciodată
M-ai băgat într-un mormânt de piatră, dar acum mă face doar să râd
Mi-am petrecut vara îndrăgostit, apoi m-am dus și-am primit papucii
Deci am făcut totul, la naiba, pentru ce?