Se simte ca ultimul nostru act
Mintea mea vede o capcană groaznică
Te știu, te-am văzut, te-am observat prin jur
Toată lumea are încredere în tine, te iubesc pe față
N-ai face rău nici unei muște, dar noi zburăm sus acum
Și tot ce urcă, ei bine, trebuie să și coboare
Iubirea ta e o amenințare și mi-e greață
Mă sperie de moarte, cât de mult o vreau
Nu-i de bun simț, dar sunt bântuit
De oamenii care-au plecat, deci tu mă sperii de moarte
Au plecat ca o podea ce se prăbușește
Și acolo, în timp ce mă înălțam
Am jurat să nu mai fiu niciodată
Prea încrezător și iubitor, dependent și bun
În spatele fiecărui sărut e o falcă ce-ar putea mușca
Și poate de-asta mă simt în siguranță cu băieții răi
Pentru că atunci când mă rănesc, nu voi fi surprins
Iubirea ta e o amenințare și mi-e greață
Mă sperie de moarte, cât de mult o vreau
Nu-i de bun simț, dar sunt bântuit
De oamenii care-au plecat, deci tu mă sperii de moarte
Poate sunt aici așteptând pe cineva
Să-mi depășească anii de încercări de încredere
Știu că pot iubi pe cineva cu adevărat
Dar ăsta nu-i un lucru pe care l-am învățat de la cei dragi
Iubirea ta e o amenințare și mi-e greață
Mă sperie de moarte, cât de mult o vreau
Nu-i de bun simț, dar sunt bântuit
De oamenii care-au plecat, deci tu mă sperii de moarte