Mi-ai zis la petrecere că eram prea beat
Ți-am zis că te plac, ai spus, 'Trezește-te'
Dar de ce-aș minți? E atât de clar, sunt îndrăgostit
O conversație tensionată, îți place de altcineva
Am zis, 'Dacă aș aștepta, ar ajuta cu ceva?'
Mi-ai zis că răbdarea n-o să schimbe ce simți pentru mine
Așa că n-o să mai fiu pretențios și n-o să ne mai disprețuiesc prietenia
M-ai învățat o lecție, că iubirea nu e prețioasă
Nu e ca-n romane, fără Mândrie și Prejudecată deloc
Așa că voi fi doar o notă de subsol în viața ta
Și poți să-mi iei trupul, fiecare vers
Pe care ți l-aș scrie, dar o notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
Am mâncat la restaurant, ospătarul a zis că suntem drăguți
Cred că suntem un cuplu, ne-au luat ceva de băut
Am împărțit un Moscato și-am râs, fiindcă e adevărat
Și mi-ar fi rușine dacă n-aș fi atât de încântat
Că toți ceilalți văd ce tu nu vezi niciodată
Suntem perfecți împreună, dar n-o să fiu niciodată alesul
Așa că n-o să mai fiu pretențios și n-o să ne mai disprețuiesc prietenia
M-ai învățat o lecție, că sentimentele sunt nesăbuite
E la fel ca-n romane, personajele secundare rămân singure
Așa că voi fi doar o notă de subsol în viața ta
Și poți să-mi iei trupul, fiecare vers
Pe care ți l-aș scrie, dar o notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns
O notă de subsol e de ajuns