Durerea asta pe care o port devine grea
Dar o să-mi păstrez zâmbetul pe față până transpir
Urlând, să vină cineva să mă ajute
Dar până ajung ei acolo
Am ascuns deja cadavrul
Rămân fără aer și mă clatin
Mi se umplu ochii de lacrimi stând pe burta ta
Chiar nu am nevoie de nimeni
Dar tu spui, suspinând
Că am mai spus minciuna asta
Aveam doar nevoie de companie acum
Da, aveam doar nevoie de cineva prin preajmă
Da, nu-mi pasă ce melodie punem
Putrezim, gândindu-ne mult la nimicuri
Da, aș putea petrece o viață întreagă
Și chiar dacă plâng pe tot corpul tău
Spui că-ți place tricoul ud leoarcă
Da, aveam doar nevoie de companie acum
Da, aveam doar nevoie de cineva prin preajmă
Da, nu-mi pasă ce melodie punem
Pe care încercăm să le ascundem când sunt oameni prin preajmă
Prin zâmbete și îmbufnări
Da, aveam doar nevoie de companie acum
Da, aveam doar nevoie de cineva prin preajmă
Da, nu-mi pasă ce melodie punem