Charlie a fost la concertul tău
Zice că se vede că-ți merge bine
În sfârșit am scăpat de vraja ta
Acum tot ce vreau e doar să trec peste
Viața e mult mai bună acum că nu mai vorbim
Și ne-am simțit ca niște străini în februarie
Dar mereu vor fi părți din mine ale tale
Și nu plâng pentru că s-a terminat
Doar că nu simt că aș putea iubi din nou
Și mi-am spus că te-am depășit
Dar îmi pasă, îmi pasă, pasă, pasă
Am confundat cine ești cu cine ai putea fi
Mă prefac că te urăsc în schimb
Deși n-o să-mi lipsească să-ți fiu iubit, tot pierd un prieten
Deci nu plâng pentru că s-a terminat
Doar că nu simt că aș putea iubi din nou
Și mi-am spus că te-am depășit
Dar îmi pasă, îmi pasă, pasă
Nu încerc să zic că te vreau înapoi dar e plăcut să zăbovesc în trecut
E bine să știu că nu ești atașat, dar de ce mă afectează așa de tare
Care nu sunt eu și ești fericit?
Dar nu plâng pentru că s-a terminat
Doar că nu simt că aș putea iubi din nou
Și îmi spun că te-am depășit
Dar îmi pasă, îmi pasă, pasă