Zilele astea ai fost așa tăcut
Dar te prefaci că ești bine
Nu trebuie să spui că-ți pare rău
Pune-ți pijamalele, închide-ți telefonul
Și o să ne uităm la zece filme la rând
Zilele negre sunt mai bune când suntem împreună
Sper că știi că nu ești singur
Așa că de ce nu stăm aici?
Să ne ținem strâns unul pe altul
Da, de ce nu stăm întinși aici?
Să nu ne ridicăm până luni
Putem fi puternici într-o zi, dar nu în seara asta
Pot să văd norii ăia negri deasupra amândurora
Dar știu cum să te fac să zâmbești
Așa că de ce nu stăm aici?
Să ne ținem strâns unul pe altul
Îmi văd viața trecând prin fața ochilor
Doar o altă poveste tristă pe care n-o scriem niciodată
Poate suntem puțin obosiți
Te rog să fii lângă mine în seara asta
Hai să ne punem pijamalele, să ne închidem telefoanele
Și o să ne uităm la zece filme la rând
Zilele negre sunt mai bune când suntem împreună
Și acum știu că nu sunt singură
Așa că de ce nu stăm aici?
Să ne ținem strâns unul pe altul
Da, de ce nu stăm întinși aici?
Să nu ne ridicăm până luni
Putem fi puternici într-o zi, dar nu în seara asta
Pot să văd norii ăia negri deasupra amândurora
Cum să te fac să zâmbești
Așa că de ce nu stăm aici?
Să ne ținem strâns unul pe altul
Așa că de ce nu stăm aici?
Să ne ținem strâns unul pe altul
Da, de ce nu stăm întinși aici?
Să nu ne ridicăm până luni
Putem fi puternici într-o zi