LEARN LYRICS

Start learning to track your progress 0 / 70%
70%

marchito — verwelkt

Marchito betekent 'verwelkt' of 'uitgedroogd'. Het is een prachtig en enigszins melancholisch woord dat je niet elke dag in liedjes hoort.

In dit iconische nummer van Selena wordt het gebruikt om de vergankelijkheid van liefde te beschrijven. Ze zingt: "Como la flor, con tanto amor, me diste tú, se marchito" (Zoals de bloem, met zoveel liefde, die jij me gaf, verwelkte). Het symboliseert hoe liefde, net als een bloem, kan verdorren en sterven, zelfs als het ooit vol leven was.

In dit klassieke nummer van de Mexicaans-Amerikaanse superster Selena, horen we het verhaal van een pijnlijke breuk. Ze probeert sterk te zijn en haar ex het beste te wensen met zijn nieuwe liefde. Ze zingt: "Yo sé que tienes un nuevo amor / Sin embargo, te deseo lo mejor" (Ik weet dat je een nieuwe liefde hebt / Toch wens ik je het beste). Ze accepteert zelfs dat zij hem misschien niet gelukkig kon maken.

Maar de kern van het lied is de prachtige metafoor van de bloem. De liefde die hij haar gaf was mooi, maar is nu dood: "Como la flor / Con tanto amor / Me diste tú, se marchitó" (Zoals de bloem / met zoveel liefde / die je me gaf, is hij verwelkt). Ondanks haar dappere woorden, schreeuwt ze haar pijn uit met "a-a-ay, cómo me duele" (oh, wat doet het pijn). Ze voelt dat ze alles heeft gegeven en vraagt zich af of ze ooit nog zal kunnen liefhebben.

Selena Quintanilla-Pérez was een invloedrijke Amerikaanse zangeres met Mexicaanse roots. Ze begon al op jonge leeftijd met optreden en werd al snel een ster in de Tejano-muziekscene.

Ze stond bekend om haar krachtige stem en energieke optredens, en bracht Tejano samen met pop en cumbia. Haar hits zoals "Como la Flor", "Bidi Bidi Bom Bom" en "Amor Prohibido" zijn nog steeds geliefd. Het album "Dreaming of You" werd na haar overlijden uitgebracht.