미로 betyr 'labyrint'. Det er et interessant ord fordi det ikke er et vanlig hverdagsord, og det gir en følelse av mystikk og utforskning.
I sangen brukes det for å beskrive en følelse av forvirring eller å være fanget i tanker og følelser rundt en person. Linjen "다 아는 건 아니어도" (selv om jeg ikke vet alt) etterfølges av "미로", noe som antyder at følelsene er komplekse og vanskelige å navigere, akkurat som en labyrint.
Har du noen gang følt deg fanget midt imellom, usikker på om følelsene dine blir gjengjeldt? Det er akkurat det NewJeans synger om i «Ditto»! Sangen handler om den spennende, men også litt frustrerende følelsen av å like noen, men ikke helt vite hvor man står. Artisten vil ikke ha noen «riddle» [gåte], men ønsker at den andre skal «Say it ditto» [Si det samme], altså bekrefte følelsene sine.
Jeg elsker hvordan de beskriver den utålmodige ventetiden: «아침은 너무 멀어» [Morgen er for langt unna] og «내 길었던 하루» [Min lange dag]. Det er så gjenkjennelig! Hjertet banker «라타타타 울린 심장» [Latatata bankende hjerte], og man har «nothing to lose» [ingenting å tape] ved å si hva man føler. Men likevel er det den der nølingen, ønsket om å ikke «Stay in the middle» [Forbli i midten], men å få et klart svar. Det er en søt og ærlig sang om den universelle opplevelsen av usikker kjærlighet.