Zingari betekent 'zigeuners'. Het is een woord dat niet vaak voorkomt in popmuziek en roept direct een beeld op van een nomadisch en vrij leven.
In de context van het lied gebruikt Mahmood het in de zin "Zingari come diamanti", wat een intrigerende vergelijking is. Het suggereert een ruwe, ongeslepen schoonheid en veerkracht, net als diamanten die onder druk ontstaan, en verwijst mogelijk naar de straatcultuur en de mensen in de 'barrio' die ondanks hun omstandigheden schitteren.
Zin in een Italiaanse poptrack vol drama en herkenbare koppigheid? In Barrio zingt Mahmood over een relatie die compleet vastloopt, maar waar niemand echt uit kan stappen. Zijn ex roept wel hard: "Vattene via / Che non mi importa più di te" ("Ga weg, ik geef niet meer om je"), maar tegelijkertijd blijft de aantrekkingskracht hangen. Mahmood heeft er zelf ook genoeg van: waarom zou je nog een gedicht schrijven als de ander de pagina's toch verbrandt? Sterker nog, hij pakt liever een piramide aan dan dat hij zich door al die jaloezie moet worstelen: "Se devo scalare la tua gelosia / Preferirei una piramide" ("Als ik jouw jaloezie moet beklimmen, heb ik liever een piramide"). Een heerlijk dramatische overdrijving, terwijl hij thuis pijnstillers drinkt en videogames speelt om maar rustig te blijven ("Bevevo acqua con Oki / Soltanto per calmarmi / Giocavo coi videogiochi").
Toch blijft de wijk de plek waar ze elkaar telkens tegenkomen. Barrio is het Spaanse woord voor buurt of volkswijk, en hier gebruikt Mahmood het door elkaar met het Italiaanse quartiere ("wijk"). De ander beweert dat zijn huis niet goed genoeg is ("Casa mia mi sembra bella / Dici: 'Non fa per te'"), maar staat 's nachts wel weer op de stoep om samen te dansen. Tussen de vergelijkingen door noemt hij Carthago dat instort ("cadiamo giù come Cartagine") en de Egyptische godin Isis die verdwijnt ("non sparire mai come Iside"). Ondanks alle ruzie en chaos blijft de beat van de straat gewoon doordenderen: "Tanto suona sempre il barrio" ("De wijk klinkt toch wel door").
Mahmood is een artiest uit Italië. Hij combineert in zijn muziek invloeden van R&B en elektronische muziek, wat zorgt voor een eigen geluid.
Hij werd bekend door twee keer het prestigieuze Sanremo Festival te winnen. In 2019 won hij met het nummer "Soldi", waarmee hij Italië vertegenwoordigde op het Eurovisie Songfestival. Later, in 2022, won hij opnieuw met "Brividi", een duet met Blanco, en deed hij wederom mee aan Eurovisie. Zijn album "Ghettolimpo" is ook een belangrijk onderdeel van zijn werk.