Primavere betyr 'vårer', flertallsformen av 'vår'. Det er et vakkert og poetisk ord som symboliserer fornyelse, håp og tidens gang.
I sangen synger Il Volo "Passeranno primavere", som betyr "vårer vil passere". Dette uttrykket understreker at selv om tiden går og årstidene skifter, vil deres store kjærlighet forbli. Det er en fin måte å snakke om evighet og utholdenhet i kjærlighet.
Il Volos «Grande Amore» er en skikkelig kjærlighetserklæring! Sangen handler om den altoppslukende følelsen av å være så forelsket at alt annet forsvinner. Artisten synger om å lukke øynene og tenke på henne, kjenne duften av huden hennes, og en stemme inni seg som drar ham «Der hvor solen står opp» («Dove nasce il sole»). Det er en intens lengsel etter å rope ut denne store kjærligheten, selv om ordene kan virke enkle, «Sole sono le parole».
Det er så tydelig at hun er den eneste for ham. Han spør gjentatte ganger «Dimmi perché quando penso, penso solo a te» («Si meg hvorfor når jeg tenker, tenker jeg bare på deg») og «Dimmi perché quando vedo, vedo solo a te» («Si meg hvorfor når jeg ser, ser jeg bare deg»). Han vil vite at hun aldri vil forlate ham, og at hun alltid vil velge ham. For ham er hun «Respiro dei giorni miei d'amore» («Pusten i mine kjærlighetsdager») og hans «unico grande amore» («eneste store kjærlighet»). Det er en sang som virkelig får deg til å tro på den store, evige kjærligheten!
Il Volo er en italiensk operapop-trio som består av tenorene Piero Barone og Ignazio Boschetto, samt barytonen Gianluca Ginoble. De fant sammen i 2009 etter å ha deltatt i det italienske talentshowet "Ti lascio una canzone".
Gruppen er kjent for sin klassiske crossover-stil, som blander tradisjonell opera med popmusikk. De representerte Italia i Eurovision Song Contest i 2015 med sangen "Grande Amore" og har gitt ut flere album, inkludert debutalbumet "Il Volo" og "Notte Magica - A Tribute to The Three Tenors".